نیم ست جواهر

نیم ست جواهر

جواهر در واقع همان سنگ قیمتی میباشد که مانند طلا برای مصارف تزئینی مورد استفاده قرار میگیرد. جواهر در اشکال مختلف ساخته میشود که از جمله این اشکال میتوان به سنجاق، حلقه یا انگشتر، گردنبند، گوشواره و یا دستبند اشاره نمود. جواهر از سال های بسیار دور از استقبال بالایی برخوردار بوده و امروزه نیز طرفداران زیادی دارد. ست و نیم ست جواهر از مجموعه جواهراتی هستند که در گالری های طلا موجود میباشد و از فروش بالایی نیز برخوردار هستند. در این بین نیم ست جواهر به دلیل قیمت مناسبی که دارد توانسته خریداران بیشتری را به خود جلب کند. نیم ست جواهر با سنگ های قیمتی گوناگونی ساخته میشوند که الماس، زمرد، یاقوت سرخ، یاقوت کبود، توپاز، فیروزه و عقیق از جمله این سنگ ها هستند.

تمامی سنگ های نام برده شده که برای ساخت نیم ست جواهر مورد استفاده قرار میگیرند،‌ قیمت های مختلفی دارند. به کارگیری سنگ های مختلف در ساخت نیم ست جواهر یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت آن میباشد.از نوع سنگی که در نیم ست جواهر به کار میرود بگذریم باید به نوع تراش و همچنین اندازه سنگ اشاره کنیم که تاثیر بسزایی در قیمت آن دارد.

نیم ست جواهر

در برخی از انواع نیم ست جواهر بهترین تراش و سنگ های با ابعاد بزرگ استفاده شده است که به طبع قیمت بالایی دارند. تقسیم بندی سنگ های به کار رفته در نیم ست جواهر از لحاظ قیمتی از زیاد به کم عبارتند از: مارکیز، پرنس، باگت و برلیان. البته سنگ های دیگری نیز وجود دارد که سنگ های نام برده شده از مشهورترین نوع سنگ ها میباشند.

وزن در نظر گرفته شده برای انواع جواهرات و همچنین نیم ست جواهر قیرات است. زمانی که از فروشنده نیم ست جواهر را برای خرید درخواست کنید، وزن آنرا بصورت قیرات محاسبه خواهد کرد. البته بیشتر فروشندگان نیم ست جواهر را بصورت آماده و از قبل محاسبه شده برای فروش موجود دارند که وزن و همچنین نوع سنگ آن مشخص میباشد. برای اندازه سنگ های به کار رفته در ساخت نیم ست جواهر واحدی به نام صوت در نظر گرفته شده است. صوت در واقع یک صدم قیرات میباشد. جواهر از نوع الماسی که وزن آن به یک قیرات برسد آنقدر گران است که خرید آن برای هر فردی مقدور نخواهد بود.

گالری طلا و جواهر مقدم گوهر از قدیمی ترین گالری های جواهر میباشد که انواع نیم ست جواهر با قیمت مناسب را به خریدار عرضه میکند و طلا و جواهرات موجود در این گالری تنوع بسیار زیادی دارند که سخت پسند ترین خریداران را راضی میکند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :